Jaką kupić wyciskarkę do soków

Jaką kupić wyciskarkę do soków

Świeżo wyciskane soki to idealna propozycja skierowana zarówno do osób, które dbają o swoje zdrowie, jak i do tych, które marzą o pięknym wyglądzie. Można kupować je w sklepach, jeśli jednak zależy nam na ich rzeczywiście wysokiej jakości, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup wyciskarki i przygotowywanie ich w domowym zaciszu. Na rynku nie brakuje rozwiązań opisywanych przez ich producentów jako niezawodne. Czas więc zadać sobie pytanie o to, które w największym stopniu spełnią nasze oczekiwania.

Rodzaje wyciskarek do soku

Mówiąc o wyciskarkach do soku dobrze jest mieć świadomość tego, że w sprzedaży możemy natknąć się na co najmniej kilka ich rodzajów. Pierwszy rzut oka może sugerować nam, że różnice zachodzące między nimi mają jedynie kosmetyczny charakter. Praktyka podpowiada jednak, że wcale tak nie jest. Najbardziej klasyczny podział wyciskarek mówi o modelach ręcznych i elektrycznych. Wyciskarki ręczne mają zwykle kompaktowe rozmiary i nie nadają się do pracy z dużymi kawałkami owoców. Nadal budzą jednak spore zainteresowanie wśród kupujących wybierane przede wszystkim przez osoby często podróżujące.

Modele elektryczne zwykle dzieli się na jedno- oraz dwuślimakowe. W zależności od typu mogą być ustawione w poziomie, oraz w pionie. Są stosunkowo drogie, nic więc dziwnego, że spora popularnością cieszy się jeszcze jeden ich rodzaj – wyciskarki do cytrusów.

fresh-fruit-and-vegetables

Moc wyciskarek i jej znaczenie

Jednym z ważniejszych kryteriów branych pod uwagę podczas wybierania wyciskarek do owoców pozostaje ich moc. Im jest wyższa, tym wyższa jest też cena urządzenia. Stawiając na takie rozwiązanie można mieć jednak pewność, że pozwoli na uporanie się również z dość twardymi owocami, warzywami i ziołami. Najmniejszą moc mają klasyczne wyciskarki do miękkich owoców. Te przeważnie mają od 100 do 150 W. Moc od 180 do 200 W jest wystarczająca do rozprawienia się z selerem, marchewką i buraczkami.

Inne parametry warte przeanalizowania

Nie tylko moc wyciskarki przesądza o poziomie zadowolenia z dokonanego przez nas zakupu. Nie mniej istotny jest również rodzaj wykorzystywanego ślimaka, wielkość otworu wejściowego oraz obecność dodatkowych funkcji. Tu na pierwszy plan wysuwa się automatyczne odprowadzanie miąższu, dzięki któremu nie ma konieczności rozkręcania urządzenia na części, aby opróżnić sito. Wysoko ceniona jest jednak również możliwość regulacji gęstości soku, a także funkcja blokady kapania w urządzeniach, które zostały wyposażone w lejek. Przed zakupem dobrze jest dowiedzieć się jak najwięcej o tym, jak utrzymać konkretne urządzenie w czystości.

2 komentarze do “0

  1. Automat jak prądu braknie to nic nie wyciśniemy najlepsze ręczne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *