Zdalna praca – jaki sprzęt komputerowy wybrać do jej wykonywania?

Zdalna praca – jaki sprzęt komputerowy wybrać do jej wykonywania?

Pandemia koronawirusa wywróciła świat wielu osób do góry nogami zarówno dzieci w szkołach, które musiały przejść na naukę zdalną, podobnie życie dorosłych, którzy pracując w różnorodnych zakładach pracy musieli przenieść swoje stanowiska pracy do swoich domów i rozpocząć pracę online. Wiązało się to z pewnością z dużym zdziwieniem zarówno ze strony pracodawcy jak i pracowników, niemniej jednak aby móc efektywnie wykonywać swoje obowiązki w domu należało się do tego odpowiednio przygotować. Co więcej wiele firm nadal pracuje w systemie zdalnym ze względu na panującą nadal pandemię, wiele zaś przedsiębiorstw ma w planach pozostać przy takim trybie pracy bowiem w rezultacie wyszło to w wielu przypadkach na korzyść. Jednak aby praca zdalna mogła przynosić pozytywne wyniki trzeba przede wszystkim przygotować stanowisko pracy do wykonywania swoich obowiązków.

Podstawą skutecznej pracy zdalnej jest konieczność posiadania odpowiedniego sprzętu komputerowego, który z pewnością przyczyni się do osiągnięcia wysokich wyników pracy jeśli będzie spełniał niezbędne wymagania. A zatem zakup laptopa o odpowiednich parametrach wydaje się być nieunikniony, na którym możliwe będzie zainstalowanie wszystkich niezbędnych programów z jakich korzystano dotychczas w pracy. Co więcej zakup laptopa to świetna alternatywa dla osób, które mieszkają w małych domach bądź blokach o niewielkich powierzchni gdzie nie ma zbyt dużo miejsca aby móc go przeznaczyć na pracę na komputerze stacjonarnym, stąd zakup laptopa o kompaktowych rozmiarach wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Polecanym modelem do pracy zdalnej jest HP 250 G7, który posiada w swoich podzespołach pamięć RAM pojemną nawet do 16GB a także wydajny procesor Intel Core i7 co z pewnością umożliwi użytkownikowi pracującemu zdalnie na bezproblemową obsługę programów potrzebnych do pracy i wykonywanie swoich obowiązków w swoim zaciszu domowych bez obawy, że sprzęt będzie pracował zbyt wolno bądź będzie przeciążony. Jeżeli wykonywana praca wymaga od nas jeszcze mocniejszego sprzętu to godnym polecenia jest DELL Latitude 3510, który ma również wysokie parametry podzespołów, w tym dysk a do tego matryce o rozdzielczości 1920×1080.

Jeżeli jednak nie jesteśmy zwolennikami laptopów albo zwyczajnie do nas to nie przemawia zamiast komputera stacjonarnego lepiej zdecydować się na zestaw All in one. To nic innego jak monitor, który w swojej budowie posiada wbudowany komputer a zatem na biurku mamy umieszczonego tylko ekran, który zajmuję niewiele miejsce umożliwiając tym samym komfort pracy. Dodatkowo zestawy te posiadają kamerki, które w pracy zdalnej są zwykle niezbędne do połączenia się z pozostałymi pracownikami załogi firmowej bądź chociażby z szefem. Producentem godnym polecenia wśród zestawów All in one są Lenovo oraz HP, które posiadają matryce w rozmiarach nawet do 29 cali a zatem z pewnością wybierzemy coś odpowiedniego dla siebie aby móc z satysfakcją wykonywać pracę w domu.

facet w słuchawkach

Drugą jakże ważną i niezbędną do pracy zdalnej sprawą są słuchawki, które umożliwią bezproblemowy kontakt z drugą osobą na łączu bez obaw że go nie usłyszymy bądź odwrotnie. To bardzo ważne zwłaszcza gdy nasza praca polega na kontaktowaniu się z klientami czy chociażby będąc nauczycielem prowadząc lekcje ale być profesjonalnym w tym co się robi. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji gdy odbiorca bądź nawet cała grupa po drugiej stronie monitora słyszy wszystkie dźwięki wydobywające się z całego domu aniżeli rozmówcy. Podobnie jak sam prowadzący słyszy idealnie odpowiedź osoby z którą prowadzi rozmowy czy chociażby negocjację sprzedażowe. A zatem słuchawki to podstawa i obowiązkowo bezprzewodowe, które mają możliwość łączności z zestawem All in one przez bluetooth dzięki czemu unikniemy zbędnego uwiązania na kablu, które każdy z pewnością z nas nosił i doskonale wie, że jest to duże utrudnienie. Słuchawki te posiadają również wbudowany mikrofon w związku z czym możliwe jest chociażby odejście od komputera na chwilę aby móc zrobić sobie chociażby herbatę podczas gdy nadal możemy kontynuować zajęcia bądź rozmowę. Dodatkowo mają one funkcję wyciszającą głosów co pomoże uniknąć przedostania się zbędnych dźwięków do rozmówcy. Polecaną firmą wśród słuchawek Esperanza, która posiada w swoich ofertach tego rodzaju gadżety do komputera.

Ważnym przedmiotem jest również mysz komputerowa, która znacznie ułatwia pracę nawet z laptopem, bowiem po całym dniu pracy bywa, że zamontowany touchpad jest dużym utrudnieniem aniżeli byśmy posiadali poręczną myszkę. A zatem dobrze jest ją posiadać oczywiście również bezprzewodową, którą można dostosować do swojej dłoni dzięki temu osiągniemy już pełen komfort pracy z komputerem, która nawet po całym dniu nie będzie tak bardzo męcząca. Myszy komputerowe występują w różnych modelach można nawet wybrać opcję z podświetleniem która ułatwia pracę wieczorami bądź nocą jeżeli taką też wykonujemy bądź musimy nadrobić zwyczajnie zaległości i poświęcić się siedzeniem do późna. Sprawdzone firmy wśród mysz komputerowych to z pewnoscią HP, Esperanza, Logitech a także Lenovo.

Jak widać każde miejsce pracy wymaga odpowiedniego przygotowania, praca zdalna, która na pozór wydaje się niczym trudnym w końcu to wykonywanie pracy z domu a jednak nie da się jej wykonywać bez przystosowanego do niej zestawu komputerowego. Warto sobie to uświadomić i zakupić odpowiednie narzędzia pracy jeżeli dotychczas tego nie zrobiliśmy bo nie wiadomo ile czasu potrwa praca zdalna więc zamiast sobie ją utrudniać lepiej zapewnić jak najlepsze warunki do pracy.

Więcej ciekawych poradników znajdziesz na naszej stronie firmowej www.optima-md.com, na której zlecisz usługi naprawy i serwisowania laptopów i innych urządzeń elektronicznych.

Jedna odpowiedź na “0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *