Narożniki z wysokim oparciem i regulowanymi zagłówkami

Narożniki z wysokim oparciem i regulowanymi zagłówkami

Pytanie o to, czy narożnik to mebel, który sprawdzi się w salonie, nie należy do skomplikowanych. Można odpowiedzieć na nie twierdząco. Znacznie ważniejszą kwestią wydaje się zatem ta, która dotyczy cech charakteryzujących idealny mebel tego typu. Czym powinien charakteryzować się narożnik rozkładany, jeśli zależy nam na tym, aby zapewnił nam spokojny sen i wypoczynek w komfortowych warunkach?

Po pierwsze – sprężyny

Jeśli narożnik ma być wykorzystywany regularnie, funkcja ozdobna nie powinna być jedyną, jaką spełnia. Wcale nie mniej ważna jest wygoda mebla tego rodzaju, a w tym kontekście – jego wysoka elastyczność. Zapewniają ją sprężyny, nie każdy narożnik wyposażony w nie może być jednak uważany za jednakowo atrakcyjny.

Wśród sprężyn stosowanych w narożnikach prym wiodą tak zwane sprężyny faliste. Ich obecność sprawia, że pianka jest nie tylko bardziej sprężysta, ale i zdecydowanie bardziej żywotna. Ciekawym rozwiązaniem są także sprężyny bonelowe mające kształt klepsydry. To właśnie one odpowiadają za pracę punktową. Działają progresywnie, im większy nacisk się więc na nie wywiera, tym większy jest również stawiany przez nie opór.

Po drugie – pianka wysokoelastyczna

Nie ma jednego tylko typu wypełnienia, które znajdowałoby zastosowanie w narożnikach. Jeśli jednak zależy nam na takim, które będzie nam zapewniać maksimum komfortu, najlepszą opcją wyda się z pewnością pianka wysokoelastyczna. Kontakt z nią początkowo może budzić pewne wątpliwości, bo ten typ pianki sprawia wrażenie dość twardej. Już po chwili użytkownik odkrywa jednak jej delikatne zapadanie się pod ciężarem. Ciało jest precyzyjnie otulone, nie mija przy tym wiele czasu, a pianka odzyskuje swój pierwotny kształt. Taki opis jej zastosowania sprawia, że trudno nie postrzegać jej inaczej niż jako rozwiązanie na lata.

Po trzecie – obecność pojemnika na pościel

Narożniki w salonach nie mogą być jedynie piękne i wygodne. Oczekuje się od nich również funkcjonalności. Tą zapewnia obecność pojemnika na pościel, dla nikogo zaskoczeniem nie jest więc to, że nowoczesne narożniki niemal zawsze są wyposażone w takie rozwiązanie. Schowek pozwala na znalezienie miejsca nie tylko na kołdry, poduszki i koce, ale również na zestaw rzadziej używanej pościeli, która jest wykorzystywana jedynie wtedy, gdy pojawiają się goście. Warto podkreślić, że narożniki ze schowkami nie muszą być przesadnie duże, idealnie sprawdzają się więc także w mniejszych pomieszczeniach.

Po czwarte – wysokie oparcie

Wybierając narożniki do salonu zwykle interesujemy się obecnością funkcji spania w rozwiązaniach tego typu. Choć jednak jest ona ważna, trudno mówić o niej jako o ich jedynym atucie. Narożnik powinien ułatwiać nam wypoczynek także w dzień i właśnie z tego zadania najlepiej wywiązują się modele, dla których charakterystyczne jest wysokie oparcie. Takim narożnikiem jest narożnik Dayana. Narożniki wyposażone w tego rodzaju funkcjonalność są idealną opcją dla wszystkich tych osób, które marzą o tym, aby wygodnie się rozsiąść. Warto się nimi zainteresować jednak także dlatego, że pozwalają na oparcie nie tylko pleców, ale i głowy. Dzięki temu można czuć się komfortowo nie tylko oglądając telewizję albo czytając książkę. Wysokie oparcie z pewnością docenimy także wtedy, gdy przyśniemy w pozycji siedzącej.

narożnik Dayana
Na zdjęciu narożnik Dayana

Po piąte – regulowane zagłówki

Regulowane, ruchome zagłówki to stosunkowo nowe rozwiązanie. Popularność, jaką cieszą się wyposażone w nie narożniki jest jednak wyjątkowo duża. Trudno się jej dziwić. Możliwość regulacji zapewnia nie tylko lepszy komfort wypoczynku, ale również jego wyższą jakość. Dodatkowo, każda osoba, która zasiada na sofie lub narożniku może dopasować układ zagłówków do typowych dla siebie potrzeb. To idealna opcja dla gospodarzy, którzy do tej pory brali pod uwagę jedynie upodobania swoich gości mniejszą wagę przywiązując do tego, co im samym sprawia przyjemność.

Po szóste – plamoodporna tkanina

Do niedawna wiele osób obawiało się nie tyle samego zakupu narożnika, ile wysokiego poziomu skomplikowania, gdy chce się go utrzymywać w przyszłości. Dziś, dzięki dostępności specjalnych tkanin odpornych na plamy, problem ten przechodzi do historii. Nawet w domu, w którym królują dzieci i zwierzęta, narożnik przez długi czas może być w idealnym stanie.

Jedna odpowiedź na “0

  1. Dziękuję co polecacie do pokoju urządzonego w stylu skandynawskim?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *