Jak dobrać dodatki do sukienki?

Jak dobrać dodatki do sukienki?

Bez względu na to, czy wybieramy się na wesele koleżanki, czy też na rozmowę, która ma przesądzić o tym, czy uda się nam znaleźć zatrudnienie, chcemy wyglądać dobrze. Właściwy wybór sukienki to jednak zaledwie połowa sukcesu. Nie mniej ważne są dodatki, które do niej dobieramy. Na co powinniśmy zatem zwracać szczególną uwagę poszukując tych najwłaściwszych?

Jak łączyć akcesoria i kolory?

Choć często mówi się, że w modzie – niczym w miłości – wszystkie chwyty są dozwolone, łączenie akcesoriów i kolorów opiera się na kilku zasadach o uniwersalnym charakterze.

Nie powinno się łączyć wzorzystych sukienek oraz dodatków, które mają zbliżony charakter, nie ma więc mowy o założeniu wzorzystej sukienki i równie wzorzystej torebki.

Jeśli sukienka rzuca się w oczy ze względu na swój kolor albo materiał, z jakiego została wykonana, dodatki powinny być dopasowywane tak, aby stanowić dla niej tło.

Jeśli mamy ochotę na założenie wyrazistych butów, torebki albo biżuterii, sukienka powinna być gładka, możliwie jak najbardziej minimalistyczna.

Jak dopasować dodatki do sukienki w zależności od okazji?

Szukając odpowiednich dodatków do sukienki dobrze jest też pamiętać o tym, że każda okazja rządzi się swoimi prawami. To właśnie dlatego połyskujące torebki i biżuteria są zwykle rozwiązaniami pojawiającymi się w towarzystwie sukienek wieczorowych. Z tego samego powodu dodatki do sukienki na wesele powinny się charakteryzować jasną, pastelową kolorystyką. Co warte podkreślenia, o zdecydowanie większej dowolności możemy mówić wtedy, gdy zastanawiamy się nad dodatkami do sukienek noszonych na co dzień. W tym wypadku na uwadze powinno się mieć przede wszystkim schludność i wygodę.

dodatki do sukienki

Dodatki a kolorystyka sukienki

Chyba w każdej kobiecej szafie możemy natknąć się na czerwoną sukienkę. Nic więc dziwnego, że to właśnie dodatki do niej są poszukiwane w pierwszej kolejności. Kolor ten jest dość mocny, bez obaw można więc stawiać zarówno na dodatki stanowiące tło dla sukienki, jak i na te, które są silnie kontraktujące. Czerwona sukienka to zatem idealna opcja dla tych kobiet, które uwielbiają eksperymenty.

Także granatowe sukienki należą do tych, które można znaleźć w każdej kobiecej szafie. Są neutralne i świetnie sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i w trakcie oficjalnych wyjść. Jeśli szukamy dodatków do nich, stawiajmy przede wszystkim na te, które rzucają się w oczy. Taką rolę mogą pełnić zarówno elementy srebrne, jak i czarne oraz cieliste. Także biżuteria zakładana wraz z granatową sukienką może być tą, która przyciąga spojrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *